Coats

11:09 PM

Ak práve uvažujete o zmene vášho každodenného looku, najvhodnejším kúskom na investíciu by mohol byť práve kabát. Hovoríte si prečo? Na čo vám je ďalší, veď je už polovica januára!? Na tieto otázky poznám niekoľko jednoduchých, no o to presvedčivejších argumentov.

Tak po prvé, kabát je (aspoň podľa môjho názoru) nosným elementom každého outfitu. Ak sa na vás na ulici niekto pozrie, je to prvý kúsok oblečenia, ktorý si všimne. O tom sa môžete presvedčiť aj na nasledujúcich fotografiách známych fashionistiek ako sú Anna Wintour, Leighton Meester a Rachel Zoe. Ak teda, nepatríte medzi ženy, ktoré vlastnia oblečenie iba kvôli jej funkcii zahalenia a zohriatia, je dobré mať v zásobe viacero kúskov; ako tričiek, nohavíc a kabeliek, tak aj kabátov. :) Čím viac typov materiálu, strihov a farieb vlastníte, tým lepšie! 


Po druhé, je pravda, že podľa kalendára je polovica zimy už za nami, no nikto z nás neodkladá 1. marca svoj zimný kabát len tak z pravidla a vyťahuje zo dna skrine svoj tenký jarný :) Počasie na hrubší kabát býva aj do konca marca. A napríklad vlnené kabáty, ktoré väčšinou nie sú príliš zateplené  vedia slávne blogerky úžasne skombinovať aj na teplejšie obdobie, a nie iba vtedy keď sú teploty okolo bodu mrazu. Inšpirovať sa môžete nasledujúcimi slečnami, ktoré ich skombinovali s tenkým topom, boyfriend džínsami a sandálikmi.
Po ďalšie, ako sa hovorí, kabáty sa nekupujú iba na jednu sezónu. Nič nepokazíte kúpou kožušinky, ktoré sú v móde už zopár sezón za sebou, a stále nás nenudia. Vždy v nich budete vyzerať elegantne a chic. Tiež sa oplatí investovať do vlnených kabátov, o ktorých platí toto všetko dvojnásobne! 

Štýlov kabátov je dnes už naozaj veľa, stačí si vybrať podľa svojho vkusu. Na inšpiráciu som zvolila zopár kúskov z online obchodu www.stilago.sk , na 3 rôzne štýly. 


PARKA

Parka pôvodne pochádza od Inuitov, ktorí ich vyrábali s cieľom ochrániť sa pred zimou v polárnych oblastiach. Neskôr ich prebrala americká armáda, čo je dôvodom prečo sa často tieto kabáty označujú aj prívlastkom ´vojenské´. Aj keď sa od tej doby materiál aj strihy modernizovali, kožušinka lemujúca kapucňu ako aj teplý kožušinový materiál vo vnútri zostali jej neodmysliteľnou súčasťou. Za typickú parku sa považuje jej olivovozelený variant, avšak dnes sa predávajú aj rôzne odtiene hnedej, zelenej, sivej, čierna, biela či fialová. Ak aj vy ťažko znášate krutú zimu, parka vo vašom šatníku rozhodne chýbať nesmie!

sivá Next / biela Boysen´s / zelená Mandarin / svetlohnedá La Redoute / oranžová Ajc / bordová Soft grey by La Redoute / sivo-čierna Rick CardonaOVERSIZED WOOL COAT

Alebo po slovensky - nadrozmerný vlnený kabát. Okrem klasických čiernych a iných šedých tónov sú túto sezónu v móde aj viaceré žiarivé farby, hlavne oranžová, žltá a ružová, avšak aj biela patrí medzi veľký trend tejto sezóny. Okrem oversized strihu bol a vždy bude v móde aj ich úzky strih. Je to typ kabátu, ktorý môžete kombinovať s rôznym oblečením a vždy budete vyzerať perfektne. Dá sa skvelo skombinovať aj s ripped džínsami, bagandžami a crossbody kabelkou, ale aj s oveľa elegantnejším office lookom ako napr. s elegantnými krátkymi šatami.

sivý Next / ružový Ellos / biely Ellos / modrý Ashley Brooke

zelený Heine / oranžový Next / koralový Next / červený Ellos


DUFFLE 

Duffle kabáty sa vyznačujú typickým britským štýlom. Ich typickým znakom je vlnený materiál, rad troch alebo štyroch väčšinou drevených gombíkov - oliviek, ktoré sú prestrčené cez kožené pútko. Zakúpiť si ich môžete v rôznych dĺžkach. Najviac sa hodia so slim-fit nohavicami alebo legínami, a kotníkovými čižmičkami. Nič však nepokazíte ani keď si oblečiete ich dlhší variant s úzkymi šatami nepresahujúcimi dĺžku kabátu.

béžový Claudia Fabri / námornícka modrá Ellos / tmavohnedý Laura Clement by La Redoute / oranžový La Redoute

You Might Also Like

0 comments

Powered by Blogger.