Layering

11:40 PM

Anglický výraz layering znamená v našom jazyku vrstvenie. Naši rodičia nás už odmalička viedli k tomu, aby sme sa obliekali vo viacerých vrstvách. Tento zvyk určite ostal každému z nás, musíme byť predsa pripravení na vonkajšie mínusové teploty, tak isto ako aj na teplo či už v kancelárii, škole alebo na kávičke. V poslednom období však nejde len o funkcionalitu, ale aj o veľký trend.
Ak chcete svojim outfitom zaujať, aj takéto, na prvý pohľad jednoduché vrstvenie podlieha niekoľkým pravidlám.
1. Najdôležitejším pravidlom pri vrstvení oblečenia je, že by mala byť každá jedna vrstva, aj keď iba minimálne, viditeľná. Práve preto je najvhodnejšie ako najspodnejšiu vrstvu zvoliť rolák alebo košeľu.

2. Ako druhú vrstvu je najlepšie zvoliť si pletený sveter alebo mikinu. Golier košele si zapnite až po krk a nechajte ho vytŕčať spod svetra (takisto robte aj pri roláku). Ak máte dlhé rukávy, je dobré si ich vyhrnúť aby nám tiež vznikol detail spodnej vrstvy.

3. Treťou vrstvou by mala byť vesta alebo kardigán, aby boli dobre viditeľné košeľa a sveter pod ňou. V prípade elegantnejšieho looku si môžete obliecť aj sako, avšak treba si dávať pozor pri kombinácii dvoch materiálov.

Denim: košeľa Galvanni + sivý sveter Ellos + ružový kardigán Ellos + kabát Nextčižmy Heine + džínsy Class fx + hodinky Heine + kabelka Guess by Marciano
4. Najvrchnejšiou vrstvou je samozrejme kabát, ktorý však môžete nahradiť aj pončom, ktoré je v súčasnosti veľkým trendom.

Elegantne a s pončom:


košeľa Best Connections + oranžový rolák Best Connections + sveter Next + sivé pončo En Coeur En Etehodinky Heine + nohavice Mademoiselle by La Redoute + čižmy Clarks + kabelka Anne Weyburn by La Redoute5. Vrstviť môžete oblečenie vo viacerých farbách alebo tón v tóne. Veľkým trendom je kombinácia netradičných farieb ako je oranžová s tmavomodrou alebo s tmavozelenou, ružová so žltou či bledomodrou. Neodporúča sa ale využívať veľa farieb a vo veľkom množstve. Je pekné ich kombinovať s neutrálnymi farbami ako s bielou, sivou, čiernou. Takisto môžete vrstviť aj jednofarebný outfit (napr. čierny), kedy sa kladie dôraz na kombináciu materiálov.

Farebne a pohodlne :


blúzka Mauro Grifoni + sveter Next + vesta Next + parka AJCkabelka La Redoute + džínsy Ellos + čiapka Santa Cashmere + čižmy Formentini6. Pri kombinácii s džínsami, ale aj s elegantnými nohavicami platí, že košeľu nemusíte zapravovať do nohavíc, ale kľudne ju nechajte vytŕčať. Pri kombinácii so sukňou je však vo väčšine prípadov lepšie si košeľu (poprípade aj sveter) zapraviť, a sukňu si vytiahnuť až po pás.

So sukňou: 


košeľa Ellos + vesta Next + kardigán Rick Cardona + čižmy Lualua + sukňa Miss Miss + kabelka Next + kabát Best Connections


Všetky produkty nájdete na e-shope www.stilago.sk .

You Might Also Like

0 comments

Powered by Blogger.