Black dress

12:20 PM


Aspoň jedny malé čierne šaty by nemali chýbať v šatníku žiadnej ženy. Módne maniačky však vedia, že ak sa zásobia viacerými strihmi, látkovými prevedeniami a štýlmi, veta nemám si čo obliecť im už nebude robiť starosti. Výborne sa hodia na každú formálnu príležitosť. Ak ale rady pútate pozornosť svojou krásou, eleganciou a neobyčajnosťou,  môžete si ich obliecť aj do mesta na kávičku alebo do školy. Prívlastkom, ktorý by najviac vystihoval malé čierne je, že sú  nadčasové. 


Za tento univerzálny skvost môžeme ďakovať, ako inak ako preslávenej Coco Chanel, ktorá ich navrhla už v roku 1926! Ich fotku uverejnil po prvýkrát magazín Vogue, ktorý už v tej dobe predpovedal, že sa malé čierne stanú uniformou pre ženy s dobrým vkusom. A tak sa aj stalo! Malé čierne šaty sú nadčasové a vždy nadmieru elegantné. Aj každá celebrita a módna ikona dobre vie, že v malých čiernych budú vyzerať vždy úžasne a v neposlednom rade aj štíhlejšie!


Na kokteilovú párty alebo na svadbu

Zabudnite na myšlienku, že čierna farba je smútočná a na svadbu a podobné veselé príležitosti sa nehodí.  Nič elegantnejšie ako malé čierne by ste si ani nemohli obliecť. Vsaďte však na nápaditejšie strihy a materiály ako čipka, či šifón s rôznymi ozdobnými kamienkami. Šaty skombinujte s doplnkami v metalickej farbe - zlatou, striebornou, bronzovou. Nemusíte sa báť, že v metalických lodičkách a s kabelkou sa budete príliš ligotať, na párty alebo svadbe si to môžete pokojne dovoliť. Jednoduché a nudné outfity si nechajte na bežné dni. 


čierne šaty všetky Event / čierne lodičky Pembe Potin / zlatá clutch kabelka Next / strieborné sandáliky Next / bronzová clutch kabelka Guess / čierno- strieborná listová kabelka Calvin Klein / strieborná kabelka Next / strieborné lodičky Shoes / náhrdelníky Accessories a Heine


Do školy a na bežné nosenie

Nie je žiadnym pravidlom, aby ste sa do školy obliekali len v rifliach, tope a teniskách. Aj v elegantnom oblečení sa môžete cítiť rovnako pohodlne. Malé čierne šaty sú aj na takéto bežné dni dobrou voľbou, treba si zvážiť iba ich štýl a materiál. Zvoľte si jednoduchý strih najlepšie z bavlny alebo úpletu. Takéto šaty sú veľmi ľahko kombinovateľné. Skúste si pod ne obliecť košeľu a  na vrch svetrík, kardigán alebo koženku. Skombinovať ich môžete s čižmičkami, rovnako ako aj s balerínkami a dokonca aj jednoduchými teniskami a malým ruksakom. 


biela košeľa Next/ kardigán Ellos / čierne šaty Ellos / čierno-biela kabelka Next / náhrdelník Street One / prsteň  a hodinky Accessories / čižmy Shoes / topánky Tamaris / balerínky Next / sveter Ellos / čierna kabelka Marciano Guess


Na pracovný pohovor alebo dôležitú skúšku

Na dôležité pracovné stretnutie si okrem blúzky a kostýmu môžete obliecť aj čierne šaty so sakom. Pozor si však dávajte aj na drobné detaily a na to, aké doplnky si zvolíte, tie vás totiž môžu skvelo doplniť ale aj potopiť. Business look totiž podlieha istým pravidlám. Šaty by ste si mali zvoliť dlhšieho strihu, najideálnejšie je po oblasť kolien a výstrih by tiež nemal byť hlboký. Kreativitu do vášho outfitu môžete vniesť napríklad farebnejšími doplnkami. Topánky by však nemali byť na príliš vysokom podpätku a platforme, posledné predsa čo chcete je vyzerať vulgárne.

hodinky Heine a Accessories / biele sako Best Connections / čierno-biela kabelka Heine / čierne šaty so zipsom Ashley Brooke / čierne šaty Ellos / bielo-čierne lodičky Next / bodkované lodičky Next / staroružové lodičky Heine / staroružové sako Event / náhrdelník Accessories / kvietkovaný náhrdelník Heine / veľká listová kabelka Clarks
Do divadla a iné formálne príležitosti

Ak sa vyberiete do divadla, nemali by ste svoj outfit podceňovať, hlavne čo sa týka dôležitejších predstavení. Malé čierne šaty sú aj v tomto prípade tou najlepšou voľbou. Najideálnejšie je zvoliť si šaty po kolená, ktoré doplníte jednoduchými a elegantnými šperkami ako sú napr. biele perly. K tomu ešte čierne lodičky a čierna listová kabelka a dokonalý divadelný outfit je na svete, ktorý nielen dodržuje pravidlá etikety, ale je aj veľmi chic. 

listová kabelka Heine / biely náhrdelník Heine / čierne lodičky La Redoute / čierne šaty Event / kabelka so strapcom Next / náhrdelník a prsteň  Accessories 


Na ples 

Na ples, stužkovú a podobné príležitosti si môžete zvoliť aj krátke šaty, avšak väčšinou sa uprednostňujú dlhé róby. Najlepšie ich doplníte čiernymi, béžovými alebo metalickými doplnkami, podobne ako pri spomínanej kokteilovej párty. Zvoľte si však jemnejšie, elegantnejšie šperky, nakoľko predsa len ide o level vyššiu a verejnejšiu udalosť.


šaty oba Apart / šaty s čipkou Ellos / bolero Event / bronzová kabelka Heine / zlaté lodičky Patrizia Dini / čierne lodičky Heine / červená clutch kabelka Esprit / náušnice Accessories Okrem týchto si svoje malé čierne šaty môžete vybrať zo širokej ponuky  na www.stilago.sk .

You Might Also Like

0 comments

Powered by Blogger.