Denim and rust

11:16 AM


The spring is coming and the sun shines more often. This beginning of a new, warm season gives me energy and positivity :) I could finally retrieve my favourite sunglasses. But don´t be misleaded with the big sunshine, besides that it was quite cold during the photoshoot, so I bet on layering, which is my favourite. I have published a new post quite a long time ago and I admit, that these photos were made a few weeks ago. My new (finally the last) semester on the university has started a month ago and so has the school duties. Moreover I have started to work in a new job. So I have a bit less free time now, but I´m happy at the same time. I think it just needs less laziness and a better timeplanning. :)

Prichádza jar a slniečko nám žiari čoraz častejšie. Toto začínajúce obdobie ma nabíja energiou a pozitivitou :) Konečne som si mohla oprášiť aj svoje obľúbené slnečné okuliare. Nenechajte sa však oklamať, okrem toho bolo počas fotenia celkom zima, a preto som stavila na obľúbené vrstvenie. Nový post tu bol už celkom dávno, a priznávam sa, že aj tieto fotky vznikli už pred pár týždňami. Pred mesiacom začal nový (konečne už posledný) semester a s ním prišli nielen povinnosti do školy, ale aj nová práca. Je toho teraz trošku viac, ja som však šťastná aj napriek tomu. Tuším by to chcelo iba menej lenivosti a lepší timeplanning. :)


denim shirt Reserved / sweater H&M / coat Bershka / jeans Pull&Bear / boots Reserved / bag, scarf and earings H&M / watch Marc Jacobs / sunglasses GuessYou Might Also Like

2 comments

Powered by Blogger.