Tunic and faux fur

8:58 AM


Sometimes it happens, that you think you go out in a nice weather and than after a few minutes it starts to snow heavily. And it also happened while we were shooting this outfit. But the weather hadn´t spoil our mood and after we took a few shots, we warmed up with a delicious hot chocolate in our favourite cafe. I combined my new three coloured crossbady bag from Zara with a longer cinnamon blouse, and added a golden belt on it. For the rest of my outfit I have chosen black coloured pieces and golden accessories. 

Občas sa stane, že idete von do zdanlivo pekného počasia a po pár minútach z ničoho nič začne husto snežiť :D A tak sa stalo aj počas fotenia tohto outfitu. Počasie nám však náladu nepokazilo a po vyhotovení fotiek sme sa zohriali pri horúcej čokoláde v našej obľúbenej kaviarni. Novú trojfarebnú crossbody kabelku zo Zary som skombinovala škoricovou blúzkou dlhšieho strihu, ktorú som doplnila opaskom zlatej farby. Pri výbere ostatných kúskov som stavila na čiernu a doplnky som volila zlaté.
faux fur coat Gate / black trousars H&M / ankle boots Reserved / crossbody bag Zara / rings Stradivarius / watch Marc by Marc Jacobs


You Might Also Like

0 comments

Powered by Blogger.