Backpack and fishnet

10:45 PM


Trend that I currently enjoy the most is definitely fishnet. For me, the best is their combination with ripped jeans. I haven´t wear these stockings with a skirt yet, because I consider this combination for a bit rude. However, I saw some skirt outfit posts on Pinterest that I really liked. In this outfit I bet on comfy and casual style. Low boots, loose cotton shirt, soft loose cardigan, nylon jacket and my new love - black leather backpack.  

Trend, ktorý ma momentálne najviac baví je jednoznačne fishnet, teda sieťkované pančuchy. Najviac sa mi páčia v kombinácii s roztrhanými džínsami. So sukňou som si ich zatiaľ neobliekla, pretože mi táto kombinácia pripadá trochu vulgárne. Na Pintereste som však už videla aj zopár takých setov so sukňou, ktoré ma veľmi bavili. Pri tomto outfite som stavila na ležérnosť a pohodlnosť. Nízke čižmy, voľná bavlnená košeľa, mäkký voľný kardigan, čierna bunda a moja najnovšia láska v podobe koženého ruksaku. 


burgundy cardigan C&A / jacket Stradivarius / ripped jeans Pull&Bear / fishnet stockings Fiore / backpack Zara / watch Guess / boots DeichmannYou Might Also Like

0 comments

Powered by Blogger.