Clothes for Fashion Delight

8:38 PM


Počuli ste už o udalosti Fashion Delight? Je to tanečná fashion show, ktorú organizujú študenti FMK v Trnave. Tento rok bude prehliadka ešte o čosi výnimočnejšia, nakoľko k predstaveniu módnych návrhárov a značkových módnych reťazcov pribúda aj hlbšia myšlienka. Na škole sa zorganizovala zbierka oblečenia, ktoré bude následne venované krízovému centru. Spolu s ďalšími 4 blogerkami máme tú česť zúčastniť sa udalosti ako fashion blogerky. Úlohou každej z nás je z vyzbieraného oblečenia vytvoriť 4 outfity. Vidieť, že sa na našej škole nachádza veľa vynikajúcich ľudí, keďže sa vyzbieralo skutočne veľké množstvo oblečenia, z ktorého vôbec nebolo ťažké vybrať pár kúskov na prerobenie :)

A teraz konkrétnejšie o mojej pripravovanej kolekcii. Vybrala som si prevažne retro kúsky vo väčších veľkostiach, ktoré sa dajú hravo prerobiť. Kolekcia sa bude niesť v duchu elegantnej dámy zo 70. rokov. Obsahuje prevažne široké nohavice s vysokým pásom a štýlové crop topy. Kúsky sú oživené o romantickú čipku, volániky, mašle. Aby sa odstrihnutou látkou zbytočne neplytvalo, snažila som sa aj tieto zvyšky prakticky využiť. Vytvorila som z nich krásne látkové čelenky a jednu ,,plážovú,, kabelku. Na nasledovných fotkách môžete vidieť vybrané kúsky v pôvodnom stave už skombinované so sebou, a následne fotografiu prerobených kúskov v rámci outfitu.  Pravdepodobne doma ušité, biele nohavice s vysokým pásom a baggy strihom som skrátila asi o 20cm, a tak sa z neforemných kraťasov stal štýlový letný kúsok. Letné vzdušné minišaty som rozdelila v oblasti pásu. Z vrchnej časti som vytvorila crop top a zo spodnej časti ušila plážovú kabelku.  Dominantným prvkom druhého outfitu sú krásne dlhé palazzo nohavice, ktorým stačí zúžiť pás. Nohavice som skombinovala s bielym čipkovaným topom. Z tohto elegantného topu stačilo odstrániť trochu gýčový zlatý flitrovaný golierik a stal sa z neho čistý, nežný kúsok. Aby sa top hodil k nohaviciam s vysokým pásom, odstránila som z neho aj peplum, ktorý som následne využila na vytvorenie uväzovacej čelenky. 
Na tretí outfit som zvolila výraznú červenú midi sukňu, ktorej takisto stačí upraviť veľkosť. Vzorovaná retro blúzka vo veľkosti 48 ponúka široké možnosti prerábania. Rozhodla som sa iba odstrihnúť jej široké dlhé rukávy, a následne som ich kratší strih doplnila gumičkou pre pekný nariasený strih. Veľkosť som nezmenšovala ale rozhodla som sa jej jednotlivé strany vpredu prekrížiť a vzadu ich prišitou mašľou zaviazať. Z odstrihnutých rukávov rovnako vznikla zaväzovacia čelenka.  Nakoľko som medzi vyzbieraným oblečením našla aj krásny čierny klobúk, štvrtý outfit som postavila práve na ňom. Pravdepodobne tiež doma ušité, retro zvonové nohavice s vysokým pásom sú svojim strihom aj látkou veľmi charakteristické, a na postave krásne ukážu. Nohavice však boli veľmi neforemné v spodnej časti a jedna strana ani nebola úplne dokončená. Rozhodla som sa ich preto odstrihnúť na trojštvrťovú dĺžku a prišiť trendový volánik. Blúzke veľkosti 46 som odstrihla dĺžku, zúžila po bokoch a na chrbte vytvorila jemný rázporok. Po upravení strihu je možné širšie ramená blúzky spustiť, čím vznikne pekný jemne off-shoulderový strih :)Dúfam, že Vás kolekcia a udalosť zaujali, a vidíme sa 10. mája v City Aréne v Trnave :)

You Might Also Like

0 comments

Powered by Blogger.